charset=iso-8859-9" /> Balıkesir Fotoğraf Sanatı Derneği
Uluslararası Yarışmalar
Uluslararası Fotoğraf Yarışması Yazdır E-Posta
Salı, 10 Ocak 2017

 

Devamı...
 
AVRUPA KOMİSYONU GENİŞLEME MÜD.FOTOĞRAF YARIŞMASI Yazdır E-Posta
Salı, 15 Aralık 2009

Avrupa Komisyonu Genişleme Genel Müdürlüğü “Güneydoğu Avrupa: İnsanlar ve Kültür Fotoğraf Yarışması’nı” başlattı. Avrupa çapında düzenlenen bu yarışma, fotoğrafçılığa ilgi duyan herkese yaratıcılıklarını ve teknik becerilerini Güneydoğu Avrupa’da kültür ve sporu betimleyen fotoğraflarla sergileme olanağı sunuyor.

Yarışma, günümüz Batı Balkanları (Hırvatistan, Makedonya Cumhuriyeti, Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan ve BM Güvenlik Konseyi’nin 1244/99 sayılı Kararı uyarınca Kosova) ve Türkiye’de sanat, dans ve tiyatro, sinema, gastronomi, edebiyat, müzik, spor ve günlük yaşam çerçevesinde düzenlenmektedir. Katılımcılardan, en fazla üç fotoğrafı http://www.southeast-europe.eu/ web sitesine en geç 20 Ocak 2010’a kadar yükleyerek veya postayla göndererek yarışmanın temaları üzerine kendi bakışlarını ifade etmeleri istenmektedir. Fotoğraf yükleme için BURADAKİ linki kullanabilirsiniz.Kayıt olduktan sonra gerekli yönergeleri izleyiniz.

Yarışmacıların fotoğrafları uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilecektir. Yarışma temalarının görselleştirilmesi, yaratıcılık düzeyi, özgünlük, sunum ve resmin genel albenisini de esas alınarak 24 yarı finalist ve üç kazanan belirlenecektir. Ayrıca yarışmanın dördüncüsü yarı finalistler arasından 2 Şubat 2010- 16 Mart 2010 tarihleri arasında halk oylarıyla www.southeast-europe.eu web sitesinden çevrimiçi (online) olarak seçilecektir.

Ödül kazanan dört yarışmacının fotoğrafları 2010 ilkbaharında Madrid ve Brüksel’deki iki galeride sergilenecek ve bu sergilerin açılışına davet edileceklerdir. 1.ye 3000 euro +fotoğraf malzemeleri,2.ye 2000 euro+fotoğraf malzemeleri ,3.ye 1000 euro+fotoğraf malzemeleri verilecektir.

Güneydoğu Avrupa: İnsanlar ve Kültür fotoğraf yarışması bölgenin kültürü, gastronomisi ve spor yaşamındaki canlılığı yansıtarak Batı Balkanlar ve Türkiye kültürlerini tanıtıp, toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. Katılımcılar çektikleri fotoğrafları göndermekle bölge üzerine kendi kişisel, benzersiz bakışlarını ifade etme şansını yakalayacaklardır.

Güneydoğu Avrupa: İnsanlar ve Kültür fotoğraf yarışması Güneydoğu Avrupa Aday Ülkeleriyle (Hırvatistan, Türkiye ve Makedonya Cumhuriyeti) Potansiyel Adayların (Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan ve BM Güvenlik Konseyinin 1244/99 sayılı Kararı uyarınca Kosova) yanı sıra Avrupa Birliği’nde yaşayan herkese açıktır.

Son Katılım Tarihi: 20 OCAK 2010

Son Güncelleme ( Salı, 15 Aralık 2009 )
 
IPA-FACING 2010 Yazdır E-Posta
Salı, 15 Aralık 2009

Dünya çapında prestijli yarışmalardan biri olan IPA (international photography awards) bu sene farklı ve tek bir kategoride yarışma sunuyor.Facing 2010 adında sadece portre çalışmalarına açık olacak bu yarışmada katılımcılardan 2000 senesinden sonraki yıllara ait portre çalışmaları isteniyor.Burada bir parantez açarak söylemek gerekirse portre demekle sadece yüz bölgesinin olduğu fotoğraflar anlaşılmamalı.İnsanın genel karakterini,çalışma ya da bulunma ortamını ya da bir "an" ortamındaki hali,mücadelesi gibi fotoğraflar da portre fotoğrafı olarak değerlendirilmektedir.Zaten IPA' nın da istediği bu yönde olan fotoğraflar.

Geçen sene bir çok kategoride düzenlenen bu yarışmada amatör fotoğrafçıların dereceye giren çalışmalarını BURADAN görebilirsiniz.

Facing 2010 yarışması ücretli bir yarışma.Katılmak için önce BURADAN kayıt olmalısınız.Sonrasındaki adımları izleyerek fotoğraf yükleyebilirsiniz.En sonunda sizden tek veya seri fotoğraf olmasına bakılmaksızın 50$ talep edilecektir.Ödeme kredi kartı ya da paypal üzerinden yapılabilir.

Yarışma sonunda 1.ye 2000 $ ,2.ye 1000 $ , 3.ye 500 $ para ödülü vardır.Ayrıca dünya çapında önemli fotoğrafçıların ve ziyaretçilerin önünde Nice şehrinde ödül töreni düzenlenecektir.

Umarım bu sene ülkemizden başarılı bir fotoğrafçı dereceye girer.

Katılmak isteyenlere başarılar.

Son Katılım Tarihi: 15 OCAK 2010

Son Güncelleme ( Salı, 15 Aralık 2009 )
 
SONY WORLD PHOTOGRPHY AWARDS Yazdır E-Posta
Salı, 15 Aralık 2009

Uluslararası düzeyde prestijli bir yarışma olan SONY WORLD PHOTOGRPHY AWARDS amatör ve profesyonel düzeyde tüm katılımcılara açık olarak her yıl düzenleniyor.Bu yılki katılımın son katılım tarihi 4 OCAK 2010.

Yarışmaya katılım ücretsiz.En fazla 3 fotoğraf ile yarışmaya katılabilirsiniz.Şartnamede bu sene bir değişiklik olarak ilk göze çarpan durum fotoğraflarınızın 2009 yılı içinde çekilmiş olması maddesi.Önceki yıllara ait fotoğraflar kabul edilmeyecek deniyor.

Ana sayfadan 2009 Winners yazan kısımdan geçen seneki derece alan amatör ve profeyonel çalışmaları görebilirsiniz.

Katılım için sağ taraftaki amateur photographers HERE yazan yeren giriş yapıp önce üyeliğinizi aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Sonrasında fotoğraflarınızı yüklemeye başlayabilirsiniz.

Katılmak isteyenlere başarılar.

Son Katılım : 4 OCAK 2010

Son Güncelleme ( Salı, 15 Aralık 2009 )
 
PHOTOGRAPHER'S FORUM YARIŞMASI Yazdır E-Posta
Perşembe, 02 Nisan 2009

Photographer's Forum Fotoğraf Yarışması 'nın bu sene 29.su düzenlenmekte.Konu serbest,kategorisi yok.

Toplam 4000 $ ödüllü yarışmanın katılımı ücretli.Her fotoğraf yüklemesi için 3.95 $ yatırılması gerekiyor.

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 02 Nisan 2009 )
Devamı...