charset=iso-8859-9" /> Balıkesir Fotoğraf Sanatı Derneği - International Photography Awards (IPA)
International Photography Awards (IPA) Yazdır E-Posta
Salı, 17 Şubat 2009

Bu sene 6.sı düzenlenecek olan IPA yarışması uluslararası alanda her yönden doyurucu bir içeriğe sahip.

      Profesyonel ve amatör olarak iki kategoride düzenlenen yarışma bir çok alt kategoriye de sahip.Doğa,portre,vahşi yaşam,tarih,mimari,moda,reklam  gibi bir çok alanda fotoğrafın kabul edildiği yarışmada para ödülü olarak sadece üç bölüm uygun görülmüş.Bunlardan “Yılın Fotoğrafçısı” ödülü 10.000 dolar ,”Yılın Keşfi” ödülü 5.000 dolar,“Deeper Perspective” adlı bölüm birincisi 5.000 dolar alacak.Diğer kategorilerde de ilk üçü paylaşanlar  ödül törenine (new york) davet,kitap baskısı içinde yer alma  ,fotoğraf gösterisinde bulunma ve çeşitli etkinliklere katılmaya hak kazanacak.

 

       Bunlardan başka her bölüm başında editörlerce uygun görülürse “yılın en’leri” de seçilecek.Bunlar yılın sanat fotoğrafçısı,yılın doğa fotoğrafçısı,yılın mimari fotoğrafçısı gibi birkaç dalda geçerli.

      Katılımın kategori ve fotoğraf sayısına para ödemeli olduğunu hatırlatmalıyım.Aşağıda ödemenin nasıl ne şartlarda yapılacağını göreceksiniz.

      Deeper Perspective kelimelerini dilimize birebir çevirmek anlamsız olacağından örneklerle açıklamak daha uygun düşer sanırım.Bu bölümde tek bir fotoğraf istenmiyor.Birbirine bağlantılı 5 fotoğraf olmalı.İçinde bir konu,hikaye geçmeli.

       Buradan  2008 yılına ait  hem tüm kategori derecelerini hem en alt kısmında deeper perspective seçimlerinden örnekleri görebilirsiniz.Bunlar profesyonel katılımlar içindi.Buradan  da amatör katılımları izleyebilirsiniz.

  

       KATILIM KOŞULLARI

 

       18 yaşından büyük profesyonel,amatör ve tüm öğrencilerin katılımına açık olan yarışmaya fotoğraflarınızı online ya da cd ye kayıt edilmiş halde posta adresine gönderebilirsiniz.

       Fotoğrafların uzun kenarı 800 pixelden büyük olmamalı ve 4 Mb ı geçmemeli,jpeg formatında olmalı.

       Buradan   önce kayıt yaptırmalısınız.Sonrasında yönergeleri takip ederek ilerleyin.Son kısımda ödeme kısmı var.Amatör katılımcıların her bir fotoğrafı için 25 dolar ödemesi gerekli.

2 ila 5 fotoğraftan oluşan bir seriye sahip olanlar toplam 50 dolar ödeyecektir.Bundan sonrası için-eğer istenirse-katılacakları her kategori için 15 dolar ödenti isteniyor.

       Öğrenci iseniz ödemelerde indirim var.Her bir fotoğraf yüklemesi için 15 dolar, 2 ila 5 fotoğraftan oluşan seri için toplam 20 dolar.Ayrıca katılınacak her kategori için 10 dolar.

 

       Ödemeler fotoğraf yüklemeleri tamamlandıktan sonra zaten otomatikman ortaya çıkacaktır.Ayrıca mail adresinize bildirim gelecektir.Ödemeler paypal ya da kredi kartı ile yapılacaktır.

       Kategoriler sizin seçiminiz olacaktır.Jüri  herhangi bir şekilde yanlış yüklenen bölümü değiştirmeyecektir.Katılımcılar bu konuda dikkatli olmalı..

 

SON KATILIM TARİHİ:  27 MART 2009

 

Her türlü sorunuzu Bu e-posta adresi spam botlar tarafından korunmaktadır, Görüntülemek için javascript açık olmalı. adresinden bana iletebilirsiniz.Atladığım ya da sürç-i lisan ettiğim konu olmuşsa şimdiden özürlerimi kabul edin lütfen.Katılmak isteyen arkadaşlara başarılar dilerim..

Son Güncelleme ( Salı, 17 Şubat 2009 )
 
< Önceki